Lboscuta Lboscuta 09-04-2016 Matematică a fost răspuns Daca 1kg de prune costa 3lei o gospodina poate cumpara 8kg de prune .Cate kg de prune poate cumpara cu aceeasi suma ,daca un kg de prune vosta 4lei?