Răspuns :
1.5 kg=7.5
1kg=7.5:1.5=5 lei un kg
2.5x5=12.50 lei
varianta corecta este B
1kg=7.5:1.5=5 lei un kg
2.5x5=12.50 lei
varianta corecta este B
B.12,50 lei
Cit costa un kg mere?
7,5 :1,5 = 5 lei/kg
cit costa 2,5 kg mere?
2,5 x 5 =12,50lei/kg
Cit costa un kg mere?
7,5 :1,5 = 5 lei/kg
cit costa 2,5 kg mere?
2,5 x 5 =12,50lei/kg