PROBLEMA LA MATE VA ROG SA O REZOLVATI!! :Bunica lui Stefan a cumparat 3,5 kg de cartofi, 1,2 kg de morcovi si 2,2 kg de mazare. Daca 1 kg de cartofi costa 1.2 lei, 1 kg de morcovi costa 2,5 lei si 1 kg de mazare costa 3.5 lei calculati cati lei a cheltuit bunica lui stefan??