Rezolvati problema cu ajutorul ecuatiilor
Pentru o scoala s-au cumparat 3 mingi de fotbal si 5 migi de volei platindu-se pentru toata cumparatura 2700lei.Cit costa o minge de fotbal,daca o minge de volei costa cu 100 lei mai putin decit o minge de fotbal?