Răspuns :
8x10=80 lei (costa 10 farfurii)
170-80=90 lei (costa 10 cesti)
90:10=9 lei (costa o ceasca)
170-80=90 lei (costa 10 cesti)
90:10=9 lei (costa o ceasca)
1) 8 lei x 10 = 80 lei
2) 170 lei - 80 lei = 90 lei
3) 90 lei : 10 = 9 lei
2) 170 lei - 80 lei = 90 lei
3) 90 lei : 10 = 9 lei