Madalinaioana3 Madalinaioana3 02-04-2016 Matematică a fost răspuns Un kg de portocale costa 3 lei . Paul a consumat trei portocale, care cântăresc fiecare câte 0, 235 kg. Cat va plati pentru acestea?