Oanarossi29 Oanarossi29 19-10-2014 Matematică a fost răspuns Daca micsoram cu 1 leu pretul unei ciocolate si cu 1 leu pretul unui suc,constatam ca ciocolata ar fi de 3 ori mai scumpa decat sucul,cara este cu 4 lei mai ieftin.Ce pret are ciocolata,dar sucul?