Răspuns :
1)Ene=232 lei
Ica=232+16=248 lei
Gicu=232-18=214 lei
232+248+214=694 lei au cei trei copii
2)baieti=1203
fete=1203+132=1335
1335+1203=2538 copii
3)fete=1432
baieti=1432-212=1220
1220+1432=2652 copii
4)fete=1323
baieti=1323-312=1011
1323+1011=2334 copii la Andrei
baieti=1012
fete=1012+210=1222
1012+1222=2234 copii la Irina
2334-2234=100 copii sunt mai multi la scoala lui Andrei decat la scoala Irinei
Ica=232+16=248 lei
Gicu=232-18=214 lei
232+248+214=694 lei au cei trei copii
2)baieti=1203
fete=1203+132=1335
1335+1203=2538 copii
3)fete=1432
baieti=1432-212=1220
1220+1432=2652 copii
4)fete=1323
baieti=1323-312=1011
1323+1011=2334 copii la Andrei
baieti=1012
fete=1012+210=1222
1012+1222=2234 copii la Irina
2334-2234=100 copii sunt mai multi la scoala lui Andrei decat la scoala Irinei
1. 232+16=248lei (are Ica)
232-18=214lei (are Gicu)
232+248+214=694lei (au cei 3 copii)
2. 1203+132=1335 fetite (sunt in scoala)
1203+1335=2538 copii (sunt in scoala)
3. 1432-212=1220 baieti (sunt in scoala)
1432+1220=2652 copii (sunt in scoala)
4. 1323-312=1011 baieti (sunt in scoala lui Andrei)
1323+1011=2334 copii (sunt in scoala lui Andrei)
1012+210=1222 fete (sunt in scoala Irinei)
1012+1222=2234 copii (sunt in scoala Irinei)
2334-2234=100 copii (sunt mai multi in scoala lui Andei fata de scoala Irinei)
232-18=214lei (are Gicu)
232+248+214=694lei (au cei 3 copii)
2. 1203+132=1335 fetite (sunt in scoala)
1203+1335=2538 copii (sunt in scoala)
3. 1432-212=1220 baieti (sunt in scoala)
1432+1220=2652 copii (sunt in scoala)
4. 1323-312=1011 baieti (sunt in scoala lui Andrei)
1323+1011=2334 copii (sunt in scoala lui Andrei)
1012+210=1222 fete (sunt in scoala Irinei)
1012+1222=2234 copii (sunt in scoala Irinei)
2334-2234=100 copii (sunt mai multi in scoala lui Andei fata de scoala Irinei)