Răspuns :
Maria a cumparat o pasta de dinti pe care a platit 12 lei si o periuta pe care a platit de 3 ori mai putin.Cat a costat periuta?
1.Cat a costat periuta?
12;3=4
R=4 lei
1.Cat a costat periuta?
12;3=4
R=4 lei