👤
a fost răspuns

Baietii dintr-o clasa vor sa cumpere o minge. Daca fiecare contribuie cu 5 lei, le mai trebuie 13 lei, iar daca fiecare contribuie cu cate 7 lei, vor avea in plus 9 lei. Aflati cati baieti sunt in clasa si cat costa mingea.