Răspuns :
Cat costa un kg de banane?
12:2=6
Cat costa 7kg de banane?
6×7=42
12:2=6
Cat costa 7kg de banane?
6×7=42
1) Câți lei costa un kg de banane? 12÷2=6
2) Câți lei costa 7 kg de banane? 6×7=42
2) Câți lei costa 7 kg de banane? 6×7=42