Casi2005 Casi2005 06-03-2016 Matematică a fost răspuns Pe 6 kg de roșii si 9 kg de vinete bunica a plătit 39 de lei.In următoarea săptămana a cumpărat la aceleași prețuri 9 kg de roșii si 9 kg de vinete plătind 45 de lei Că-ți lei costa un kg din fiecare produs? Prin metoda comparativa!! rapid va rog!!