Pentru a pregăti o tartă Alina a cumpărat 2kg de mere 8 oua,o jumătate de kg de făină ,un pachet de unt și un sfert de litru de lapte .cât a costat cumpărăturile pentru tartă . unt-6lei,lapte-4lei litri,ouă -50 bani bucata ,mere-3 lei kg,faina-4 lei kg