Răspuns :
Maria a cumparat o pasta de dinti de 12 lei. Periuta de dinti costa de 3 ori mai putin. Cat costa periuta de dinti? Cat costa ambele?
12:3=4 lei costa periuta de dinti
12+4=16 lei costa ambele
12:3=4 lei costa periuta de dinti
12+4=16 lei costa ambele
o pasta de dinti costa 12 lei , iar periuta de dinti costa de 3 ori mai putin .cat costa periuta de dinti?