👤
Claratheea
a fost răspuns

Un prous costa 800 lei . se eftineste de 2 ori la rand cu cate 10 la suta de fiecare data .
a) Care este pretul final ?
b) Cu ce procent s-a ieftinit total produsul ????
AJUTOR !!!!!! {va rog ca raspunsul sa fie complet si clar} .