👤
Emibotez
a fost răspuns

Din livada sau cules 58 kg de mere, de doua ori mai multe pere si cu 50 kilograme mai putine visine decat cantitatea de mere si pere la un loc.Cat sa incasat, daca in kilogram de mere costa 3 lei, 1 kg de pere costa cu 2 lei mai mult, iar 1 kg de visine costa de doua ori mai putini decat 1 kg de mere si 1 kg de pere la un loc ?