Badicaloredan Badicaloredan 01-02-2016 Matematică a fost răspuns Pentru 3 litri de ulei, 2 kg de malai si 5 kg de rosii s-a platit suma de 36 lei. Stiind ca un litru de ulei costa 4,95 lei, iar 1kg de rosii costa 3,25 lei,calculati pretul unui kg de malai. AJUTATINE!