👤
Francimaria
a fost răspuns

Va rog să mă ajutați la o problemă.Pt o grădiniță s-au cumpărat 5 lenjerii și 5 pături,platindu-se în total 395 lei.O pătură costa cu 29 de lei mai mult decât o lenjerie.
Aflați cât costa o pătură și cât costa o lenjerie.multumesc