HoriAdi1 HoriAdi1 12-01-2016 Matematică a fost răspuns Un fir de garoafa costa 4 lei. Pentru garoafele vandute intru-o zi s-au incasat 540 de lei. A doua zi s-au vandut de 2 ori mai multe garoafe, pastrand acelasi pret. Ce suma s-a incasat pentru garoafe vandute in cele doua zile ?