👤
Lerca11
a fost răspuns

o gospodina a vindut 15,8 kg de visine la pret de 8,5 lei/kg si20,6kg de prune la pret de7,5lei/kg .pentru care din aceste fructe gospodina a luat mai multi bani si cu cit?
va rog ajutatima coroana si 30 puncte