👤
Nicky12
a fost răspuns

Urgeeeennnntttt!!!!!!!!
Pentru o scoala s-au cumparat 9 pixuri si 56 de blocuri de desen platindu-se 316 lei,iar alta data s-au cumparat inca 6 blouri de desen la acelasi pret,platindu-se 30 lei. Cat costa un pix?
P.S (se cere plan)