👤
a fost răspuns

Un elev cumpara 3 carti si 4 caiete . daca pretul unei carti este12,5 lei, iar pretul unui caiet este 3,9 lei , atunci determinati suma de bani cheltuita de elev pentru achizitionarea acestor rechizite