👤

La un magazin s-au vandut 32 kg de mere si 16 kg de pere , incasandu-se 352 lei. Daca 35 kg de mere si 18 kg de pere costa 388 lei, sa se afle pretul unui kg de mere si pretul unui kg de pere.