Un elev cumpara caiete la pretul de 2 lei si respectiv 4 lei bucata,cheltuind 200 lei.Stiind ca a cumparat 63 de caiete ,calculati cate , caiete a cumparat la 2 lei bucata si cate,caiete a cumparat la pretul de 4 lei.Rezolvare cu ajutorul ecuatilor va rog!!