👤
a fost răspuns

un firvde garoafa costa 4 lei .pentru garoafele vamdute intr o zi s au incasat 540 de lei . a doua zi s au vandut de 2 ori mai multe garoafe pastrand acelasi pret.
ce suma s a incasat pentru garoafele vandute in cele doua zile ?

va rog ajutatima dau coroana!!!!!
clasa 4 pag 50 ex 9