👤
Vladben10
a fost răspuns

un elev cumpara caiete la pretul de 2 lei si respectiv 4 lei bucata,cheltuind 200 de lei.stiind ca a cumparat 63 de caiete,calculati cate caiete a cumparat la 2 lei bucata si cate caiete la 4 lei bucata