👤
a fost răspuns

O fabrica de dulcețuri achizitionaza 435 kg de mere a 2 lei kilogramul, 354 kg căpșuni cu 8 lei kilogramul și 245 kg prune a 3 lei kilogramul.Cați lei plătește fabrica pentru fructele cumpărate?