Byby33 Byby33 08-12-2015 Matematică a fost răspuns pentru o cantitate sau cumpărat 6 pungi de orez a 7 lei bucata, 6 pachete de zahar a 5 lei bucata și 4 pungi de lapte a 9 lei punga. câți lei costa cumpărăturile?