2 kg mere................3 kg pere..................28 lei /* 3 ( inmultim relatia cu 3 )
5 kg mere................9 kg pere..................79 lei
6 kg mere................9 kg pere...................84 lei
5 kg mere................9 kg pere...................79 lei - scadem cele doua relatii
__________________________________________
1 kg mere...................../...............................5 lei
2 kg mere 2*5=10 lei
3 kg pere 28-10=18 lei
1 kg pere 18:3=6 lei