👤

Rezolvare prin ecuatie.
Un elev cumpara caiete la pretul de 2 lei, respectiv 4 lei bucata, cheltuind 200lei.Stiind ca a cumparat 63 de caiete, calculati cate caiete a cumparat la 2 lei bucata si cate la pretul de 4 lei.