Alex13Boss1 Alex13Boss1 20-11-2015 Matematică a fost răspuns Alina a cumparat un kg bomboane cu ciocolata cu 16 lei/kg si un kg de bomboane cu fructe cu 12 lei/kg.Stiind ca ea a amestecat bomboanele,aflati pretul unui kg de bomboane amestecate