Andreilaura18 Andreilaura18 06-11-2015 Matematică a fost răspuns Geo cumpara 1 pix si 1 dictionar si plateste 49 de lei.Daca pixul ar fi costat cu 2 lei mai putin si dictionarul cu 3 lei mai mult, atunci dictionarul ar fi fost de 9 ori mai scump decat pixul.Cati lei costa fiecare obiect.