👤
a fost răspuns

Sort de constanta elastica K= 200 N supra m se atarna un cub de argint l= 33 cm (RO =1500 Kg Supra m la 3)
Sa se determine alungimea rezultatului g = Ax10 N pe Kg.

Dau fundita !!!!!