Răspuns :
1. Cat costa 1 kg de banane ?
35 : 7 = 5 lei
2.Cat costa 19 kg de banane ?
19 × 5 = 95 lei
Raspuns : 95 lei .
35 : 7 = 5 lei
2.Cat costa 19 kg de banane ?
19 × 5 = 95 lei
Raspuns : 95 lei .