Răspuns :
afli mai intai cat este un kg de mere....daca 3kg costa 7,5lei atunci facem
7,5:3=2,5 (atat costa un kg de mere) acum aflam cat costa 4 kg de mere si facem
2,5*4=10( atat costa 4 kg de mere )
7,5:3=2,5 (atat costa un kg de mere) acum aflam cat costa 4 kg de mere si facem
2,5*4=10( atat costa 4 kg de mere )