👤

rezolvati problemele prin metoda reducerii la unitate,apoi prin ecuatii: ion a cumparat 26 de caiete de matematica si 22 de dictando la acelasi pret .A achitat cumparatura cu o bacnota de 100 lei si a primit rest 4 lei.Cit costa un caiet?