La 4 si 8 este acelasi raspuns=19 0.2x-2.6=1.2,0.2x=1.2=2.6,0.2x=2.8,x=3.8;0.2,x=19
9. P=2(l+L)=2(10+6)=2x 16=32cm
5.A= Lxl=10x6=60cm patrati
10. punctul A. 8 kg x 5lei/kg=40lei/kg( catitatea de prajituri)
40kg+150( cost sala)=190lei
B.9650-150):5=500:5=100kg( din bani pe care ii avem scadem 150lei cost sala si impartim la cat costa 1kg de prajituri)