Ionutnutu97 Ionutnutu97 20-09-2015 Matematică a fost răspuns Ion cumpara 16 trandafiri si 30 lalele . Stiind ca o lalea costa 8 lei , iar trandafirii costa cat toate lalelele,aflati cat costa un trandafir . Va rog sa imi scrieti si operatiile si intrebarile . Mersi