Burdujaalesia745 Burdujaalesia745 31-03-2024 Matematică a fost răspuns 2. Dacă 2 kg de mere şi 3 kg de portocale costă 23 lei, cât costă 6 kg de mere şi 9 kg de portocale de acelaşi fel? 12 băiati