Roxy10461 Roxy10461 26-03-2024 Matematică a fost răspuns 4. Ana a cumpărat de la un magazin 2 pâini, 2 & de lapte şi 3 kg de mere, pentru care a plătit 44 de lei. Aflați cât costă 1 { de lapte, ştiind că acesta este cu 2 lei mai decât o pâine și cu 2 lei mai ieftin decât 1 kg de mere.