Liviuchiriacescu03 Liviuchiriacescu03 11-03-2024 Matematică a fost răspuns Un suc și o prăjitură costă 7lei, iar un suc si4 prăjiituri de același fel costă 22 lei Câți lei costa un suc și o prăjitura ? Prin metoda comparație