Cristianapaun22 Cristianapaun22 06-03-2024 Matematică a fost răspuns corina cumpara 4 linguri,5 furculite și 6 lingurite, pentru care plateste 91 lei. daca ar cumpara 6 linguri, 3 furculite și 8 lingurite ar plati 101 lei. stiind ca o lingura este de 2ori mai scumpă decât o linguriță află cat costa fiecare