Răspuns :
Răspuns:
[tex]500 - (3x) = 104[/tex]
[tex]500 - 3x = 104[/tex]
[tex]3x = 396[/tex]
[tex]x = 132[/tex]
Deci prețul unei vesele este de 132 lei.
Răspuns:
132 lei costa o vaza
Explicație pas cu pas:
1)500 lei -104 lei=396 lei - prețul a trei vaze
2)396 lei : 3= 132 lei- costa o vaza.
Sper ca te- am ajutat!