👤

Am nevoie de ajutor la acest exercitiu Va rog dau coroana!

Pentru......kilograme de banane și.......kilograme de portocale s-au plătit.......lei.Un kilogram de banane costă cât două kilograme de portocale
Cât costă un kilogram de banane si cat costă unul de portocale?
Completati spațiile libere cu numere! ​