. 3. (Metoda comparației) lon a cumpărat 3 kilograme de zahăr şi 2 kilograme de făină pentru care a plătit 24 lei. Andrei a cumpărat 5 kilograme de zahăr şi 3 kilograme de făină pentru care a plătit 39 lei. a) Este posibil ca 1 kilogram de zahăr să coste 4 lei iar 1 kilogram de făină 6 lei? Justifică răspunsul dat. b) Calculează cât costă 1 kilogram de zahăr şi 1 kilogram de făină.