Pavlovmariana124 Pavlovmariana124 05-12-2022 Matematică a fost răspuns Formuleaza intrebarea astfel incit problema sa se rezolve prin 2 operatii.rezolva problema obtinuta cu justificări : Un balon costă 6 lei ear o minge este de 4 ori mai scumpa