Alexandrasocosan86 Alexandrasocosan86 09-11-2022 Matematică a fost răspuns 1 Priviți imaginea alăturată și alegeți răspunsul corect. Un litru de ulei costă: a 6 lei; b 8 lei;c 9 lei; d 18 lei.