Babi10 Babi10 23-06-2015 Matematică a fost răspuns Pentru 3 creioane , o guma si 7 caiete un elev plateste 45 de lei. Daca arcumpara 5 creioane , 3 gume si doua caiete ar platu 28 de lei. Tiind ca 4 creioane, 5 gume si 5 caiete costa impreuna 42 de lei, sa se afle pretul fiecarui obiect.