Simonasoceanu5 Simonasoceanu5 02-06-2024 Matematică a fost răspuns Completează cu numere potrivite, apoi rezolva problema. Pentru... kg de portocale si... kg de lămâi s-au plătit... lei. Un Kg de portocale costa de 2 ori mai mult de cât un Kg de lamai. Cât s-a plătit pentru un kg de lămâi și un kg de portocale.