Petrutaionelacioaca Petrutaionelacioaca 17-04-2024 Matematică a fost răspuns 1 loana a cumpărat 3.5 kg de mere şi 2 kg de rosii, plătind, în total, 24 de lei. Radu a cumpărat 7 kg de mere si 1,5 kg de rosii, plătind, în total 35,50 lei. Cât costă 1 kg de roşi, respectiv 1 kg de mere? Va rooog repedeee!!!!!!!!!!!!